Whatsapp Canlı Destek Butonu

Lambaderler, en basit tanımıyla ayaklı lambalar hem aydınlatma göreviyle hem de dekoratif unsur olarak evlerde uzun süredir sık kullanılan aydınlatma ürünlerinden biri haline geldi. Eskiden beridir çalışma odalarında özellikle okuma köşelerinde gözü yormayan etkisi sebebiyle tercih ediliyordu. Zamanla dekoratif olarak çok şık durması ve gözlerin dolaylı gelen ışık kaynağına alışmasıyla salon ve yatak odalarında da kullanımı arttı.

Kullanımın yaygınlaşmasıyla birlikte odanın dekorasyonuna uygun, modern, antik ya da avangarde lambaderler hemen her yerde bulabileceğiniz ürünler haline geldi.

Hem ev, hem de ofis dekorasyonunda lambaderler şık birer tamamlayıcı parçalardır. Günümüzde ev dekorasyonunda gerek iç mimarlar, gerekse bireyler tarafından evin hemen her köşesinde sıklıkla tercih edilmektedir. Birbirinden renkli, çeşit çeşit, kimi zaman ilginç lambader modelleri bulundukları ortamda farklı bir ambiyans yaratır. Modern dekorasyonda bu tarz aydınlatmanın Uzakdoğu tarzına yakın olarak kağıttan üretilen lambader modelleri veya gövde ve başlığın birleşerek bütün bir aydınlatma oluşturduğu metal ayak ve başlı tipleri dikkat çeker. Diğer taraftan, cam başlıklı olan modeller modern tasarımlarıyla ilgi çeker.

 

mozaik lamba,otantik lamba,el yapımı lamba, türk lambaları, mozaik avizeler, mozaik aplikler ,mozaik sarkıt , mozaik masa lambaları , mozaik ayaklı lambalar , telkari lambalar , telkari avizeler , lazer kesim aydınlatmalar , dekoratif aydınlatmalar , osmanlı lambaları , üfleme camlar , avize imalatçıları , fenerler , lambader , avize , masa ambası , aplikler , sarkıt lambalar , Turkish mosaic lamp , Hand made lamp